No result...

Nie pamiętasz nazwy swojego konta? To nie problem. Wpisz poniżej adres poczty elektronicznej powiązany z Twoim kontem użytkownika, a następnie wybierz przycisk „Wyślij”. Przypomnimy Ci nazwę użytkownika listem elektronicznym.

Rozkład rejsów katamaranów

 

 

Pobierz rozkład

 

 

Mobilne Punkty Informacji Turystycznej

Rowerowa pętla wokół Jeziora Zegrzyńskiego jest nową atrakcją Turystycznej Krainy Dolnego Bugi i Narwi. W 2018 roku, dzięki dofinansowaniu ze środków europejskiego Funduszu „Rybactwo i Morze”, zbudowane zostały dwa katamarany pasażerskie ALBATROS 1 i ALBATROS 2, przeznaczone do  obsługi ruchu turystycznego oraz przeprawy na Bugu w okolicy Popowa (gmina Somianka) i Kuligowa (gmina Dąbrówka) oraz w pobliżu ujścia Bugu do Narwi (gmina  Serock i Radzymin). Są to małe statki turystyczne, posiadające wszelkie wymagane prawem wodnym uprawnienia do przewozu 12 pasażerów i rowerów.

Ponadto katamarany będą spełniały rolę Mobilnych Punktów Informacji Turystycznej, gdzie będzie można otrzymać informację o lokalnych atrakcjach turystycznych,  bezpłatne  wydawnictwa  (mapy, ulotki i przewodniki) reklamujące miejscowe pensjonaty, smażalnie ryb, restauracje, wypożyczalnie kajaków i rowerów. W sezonie żeglugowym (maj-wrzesień) stowarzyszenia planuje organizację wycieczek dla grup zorganizowanych (dla 12 lub 24 osób) na trasie Serock – Kuligów – Popowo Kościelne – Serock, połączone ze zwiedzaniem Skansenu w Kuligowie nad Bugiem oraz degustacją miejscowych potraw. Autorem projektu oraz armatorem katamaranów jest Stowarzyszenie na rzecz Promocji i Rozwoju Zalewu Zegrzyńskiego z siedzibą w Serocku.

 

Organizacja i uruchomienie Mobilnych Punktów Informacji Turystycznej” jest projektem   Stowarzyszenia na Rzecz Promocji i Rozwoju Zalewu Zegrzyńskiego” - dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego

 

 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Polityka prywatności