Mobilne Punkty Informacji Turystycznej

Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Zalewu Zegrzyńskiego jest realizatorem nowatorskiego projektu uruchomienia już w tym sezonie Mobilnych Punktów Informacji Turystycznej. W tym celu zbudowane zostały dwa katamarany pasażerskie "Złoty Lin", wyposażone w sprzęt multimedialny umożliwiające prowadzenie wszechstronnych działań promujących atrakcje miast i gmin położonych wzdłuż Dolnego Bugu i Jeziora Zegrzyńskiego.  Są to małe statki pasażerskie mogące przewieźć po 12 pasażerów razem z rowerami. Tak więc w niedalekiej przyszłości realne stanie się uruchomienie turystycznych przepraw przez Bug np. z Kuligowa (gmina Dąbrówka) do Popowa (gmina Somianka), czy też z Serocka do Nowej Wsi i Arciechowa nad Bugiem.

Tuż przed wakacjami ukazała się na terenie Mazowsza nowa mapa (insert do gazety Super Expres) szlaków wodnych Dolnego Bugu i Jeziora Zegrzyńskiego. Mapę można również dostać na terenie całego Mazowsza w certyfikowanych punktach Informacji Turystycznej. Wydawnictwo posiada starannie opracowaną przez firmę EURO PILOT kartograficznie mapę, wybrane ilustrowane atrakcje przyrodnicze i turystyczne oraz porady dla wędkarzy z rycinami ryb występujących w Narwi i Bugu. Inaugurująca projekt (dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego) będzie konferencja w Kuligowie nad Bugiem (26.06.2018), w której uczestnikami będą przedstawiciele lokalnych władz oraz przedsiębiorcy branży turystycznej.

Zachęcamy do odwiedzenia strony www.jeziorozegrzynskie.info gdzie znaleźć można wiele interesujących informacji o atrakcjach turystycznych położonych w niewielkiej odległości od brzegów Dolnego Bugu i Jeziora Zegrzyńskiego

 

Nie pamiętasz nazwy swojego konta? To nie problem. Wpisz poniżej adres poczty elektronicznej powiązany z Twoim kontem użytkownika, a następnie wybierz przycisk „Wyślij”. Przypomnimy Ci nazwę użytkownika listem elektronicznym.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Polityka prywatności